Kreatywne CV

Strona ze swoim nazwiskiem może dać bardzo dobry efekt. Coraz więcej osób zakłada własną domenę, dzięki której promują swoje portfolio i zwiększają szanse na kolejne zlecenia. Najlepiej się wyróżnić poprzez ciekawy design, skrupulatnie napisane informacje i dobrej jakości zdjęcia.

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową, warto dodać jej adres. Nawet jeśli nie posiadasz własnej strony internetowej, czy bloga, jeżeli zainteresujesz rekrutera bardzo możliwe, że sięgnie do wyszukiwarki by poszukać o tobie informacji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że natrafi na twoje profile w portalach społecznościowych, typu nasza-klasa, facebook. Uwaga! Tu łatwo się skompromitować. Jeśli mamy już profil, który ma być naszą wizytówką, dbajmy o to by pojawiło się tam również odpowiednie zdjęcie.

Znaczenie może mieć każdy element, nawet taki, na który ty sam nigdy wcześniej nie zwróciłbyś uwagi.

Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, na co będzie zwracać uwagę rekruter. Wszystko zależy od sytuacji, celu zawodowego kandydata i osoby, która profil analizuje.

Trzymaj się zasady: jak cię widzą, tak cię rekrutują, to powinieneś uniknąć „wpadki”.

Jeżeli posiadasz konto w portalu zawodowym, do których należą m.in. goldenline.pl, profeo.pl, biznes.net. Portale tego typu są skarbnicą wiedzy, niezbędną do realizacji procesów rekrutacyjnych. Dziś coraz częściej trudno sobie wyobrazić procesy rekrutacyjne bez użycia portali społecznościowych i zasobów Internetu w ogóle.

Potencjalny pracownik otrzymuje możliwość zaprezentowania siebie jako aktywnego uczestnika rynku pracy, a pracodawca ma doskonały sposób by dotrzeć do potencjalnych pracowników i zainteresowania swoją ofertą zatrudnienia. Jeśli masz swój profil na portalach biznesowych, twoja wartość może bardzo wzrosnąć. Użytkownicy zwykle opracowują swoje profile bardziej szczegółowo, niż ma to miejsce np. na portalach tematycznych i często w celu przedstawienia swojej osoby przyszłemu pracodawcy, partnerowi biznesowemu czy firmie doradczej, opis jest tak obszerny by jak najlepiej odzwierciedlał przebieg kariery zawodowej.

Ludzie w dzisiejszych czasach starają się przede wszystkim o to, aby móc dla siebie znaleźć odpowiednią pracę dającą im bezpieczeństwo działania w tych tak bardzo niepewnych czasach. Ze względu na bardzo małą ilość ofert tego typu wystawianych przez pracodawców trzeba naprawdę bardzo mocno zastanowić się co do tego jak będziemy mogli zaimponować danemu pracodawcy. Pierwszym czynnikiem, który z pewnością wpłynie na decyzję właściciela firmy na nasz temat będzie nasze Curriculum Vitae, które jeżeli będzie w sposób odpowiedni przygotowane pod daną prace to z pewnością go będzie mogło zaciekawić. Dlatego też dość często ludzie starają się o to, aby móc jak najlepiej napisać CV, które może okazać się kartą przetargową w znalezieniu przez nich nowej pracy.

W sklepach możemy znaleźć wiele użytecznych podręczników, które pozwolą nam naprawdę bardzo dobrze przygotować się do takowej pracy. Możemy tam znaleźć wiele gotowych wzorów CV gdzie wystarczy, że dodamy tylko i wyłącznie nasze dane i będziemy mieli przygotowane w sposób naprawdę bardzo fachowy nasze podanie. Warto jest włożyć trochę wysiłku w to, aby móc naprawdę bardzo dobrze przygotować dla siebie CV, które może nam dać lepsze życie jeżeli dzięki niemu staniemy się bardziej atrakcyjnymi jednostkami do pracy dla naszych prawdopodobnych pracodawców.

O pracę w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo trudno i mało osób może sobie pozwolić na luksus posiadania takiej, która będzie nie tylko dobrze płatna, ale również pozwoli w sposób odpowiedni zarabiać pieniądze. Wiele osób pomimo tego, że bardzo chciało by znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcia to jednak nie umie w sposób dobry wziąć się za poszukiwanie pracy oraz startowanie na dane stanowisko. Jest tutaj potrzebne przede wszystkim dobre CV, bez którego pracodawca w ogóle nie będzie chciał z nami rozmawiać. Warto jest zadbać o to, aby mogło ono zostać jak najbardziej profesjonalnie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam przejść przez rekrutację i iść na rozmowę. W razie potrzeby możemy również zaglądnąć na Internet gdzie z pewnością znajdziemy ogromną ilość porad oraz różnego rodzaju dodatkowych informacji na temat tego jak możemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasze Curriculum Vitae.

Każdy z nas kiedyś szukał pracy i z pewnością pamiętaj jakie to w cudzysłowie przyjemne zajęcie. Trzeba umieć naprawdę umieć się dobrze sprzedać, aby dostać posadę pewną oraz dobrze płatną. Firmy dzisiaj nie potrzebują dla siebie zbyt wielu nowych pracowników, gdyż są oni dla nich tylko i wyłącznie dodatkowymi kosztami. Dlatego też coraz częściej zaczyna dochodzić do tego, że ludzie starają się przede wszystkim o to, aby móc przekonać poszczególnych właścicieli firm, że to właśnie im należy dać szansę i pozwolić się wykazać. Dość często możemy przejednać pracodawców odpowiednio napisanym CV dzięki, któremu możemy otworzyć sobie drogą do niejednej firmy, która nawet może nie szukać na daną chwilę pracowników. Podstawą tutaj jest to, aby móc  sposób precyzyjny przygotować właściwe przedstawienie swojej osoby, tak aby wszystko mogło być przygotowane odnośnie danego stanowiska, na które chcielibyśmy się dostać do owej firmy. Dzięki temu bez większych problemów będziemy mogli dość łatwo przekonać większość osób odnośnie tego, że to właśnie nasza kandydatura na dane stanowisko jest tą właściwą.  Jeżeli nie będziemy wiedzieli zbytnio jak zabrać się za przygotowanie w sposób profesjonalny tego typu prezentacji to z pewnością pomoże nam w tym Internet gdzie jest wiele for poświęconych temu tematowi.

Sztuka pisania listów motywacyjnych

Listy motywacyjne są jednymi z tych elementów, które mają dla nas być w większości przypadków przepustką do lepszej pracy gdzie zarobki oraz komfort pracy będzie o dużo lepszy niż we wcześniejszej. Dlatego też ludzie naprawdę bardzo starają się sprostać wszystkim wymaganiom rekrutacyjnym na różne miejsca w firmach przy czym muszą się zawsze liczyć z tym, że na dane miejsce będzie z pewnością wiele osób, które również będą chciały je uzyskać. Jeżeli nie różnimy się wiele pod względem naszych możliwości od innych osób, które chcą posiąść to samo miejsce co my, powinniśmy postarać się napisać naprawdę bardzo dobry list motywacyjny, który pomoże przepchać właśnie naszą kandydaturę. W wielu przypadkach ludzie starają się zbyt ogólnikowo pisać tego typu podania, które bez celnych i twardych potwierdzeń nie mają żaden mocy jeżeli chodzi o pomoc w poparciu naszej osoby na dane stanowisko. Trzeba więc umieć się naprawdę postarać co do tego ,aby móc w sposób odpowiedni dobrać dla siebie wszystkie argumenty do naszego listu. Jeżeli natomiast nie będziemy umieli poradzić sobie z tego typu zadaniem to zawsze będziemy mogli postarać się o odpowiednią pomoc na forach internetowych gdzie z pewnością wiele osób będzie chciało w sposób odpowiedni pomóc nam napisać ów dokument.

Przewiń do góry